KONKURS | Smakuj Trójmiasto & Bezmięsny Mięsny


Ponad czterdziestu wystawców z roślinnym jedzeniem, kosmetykami, gadżetami i dekoracjami. Prelekcje, strefa chilloutu zorganizowana przez IKEA, pokazy, warsztaty, muzyka, zbiórka „Musli Paka dla Zwierzaka” na rzecz Ośrodka Rehabilitacji  Jelonkach. Goście z daleka – Bezmięsny Mięsny, Punk Parrot, Peace&Peas, Krowarzywa, Vegan Hero i Karolina z Savory or Sweet – tak w skrócie zapowiada się trzecia edycja festiwalu kulinarnego Smakuj Trójmiasto Vege Edition. Ja będę w Starym Maneżu od świtu do samego wieczora i z całego serducha zapraszam Was, byście również wpadli polenić się we Wrzeszczu – w końcu na jeden dzień będzie to roślinna stolica. Z tej okazji, wspólnie z ekipą Bezmięsny Mięsny przygotowaliśmy dla Was konkurs, którego szczegóły znajdziecie na dole wpisu.

A teraz w wielkim skrócie, dlaczego warto wpaść na niedzielny festiwal:

Nasycić się nowym!

Dosłownie i w przenośni. Wpadają do nas wystawcy, których na co dzień nie spotkacie w Trójmieście, a którzy już dziś gorączkowo przygotowują się, żeby sprawić Wam sporo radochy. M.in. właśnie Bezmięsny Mięsny, Krowarzywa, Smak Obfitości, Ottomańska Pokusa, Punk Parrot, Peace&Peas, Veganise.

Posłuchać fajnych ludzi, naładować energię przed jesienią

Orestesa z vloga Vegan Hero, Piotra Ślusarza, którego możecie kojarzyć z programu Hell’s Kitchen czy TOP SHEF, Karoliny Gawrońskiej z vloga Savory or Sweet. Możecie wziąć udział w warsztatach z fundacją Schronisko dla Roślin, porozmawiać z Anią o codziennym życiu w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Jelonkach, poćwiczyć jogę na trawie – zakładam, że deszcz nie pokrzyżuje nam planów… 🙂 To chyba ostatnia okazja, by zrelaksować się (jeszcze!) na trawie z tak szerokim wyborem dań i aktywności. Smakuj Trójmiasto przyzwyczaiło mnie, że przyjeżdżają do nas wspaniali, wygadani wystawcy, których naprawdę warto poznać. Jeśli będziecie mieli gorszy dzień, wystarczy zajrzeć do Zosi ze „Sztuki Chleba”, która potrzebuje pół minuty, by rozweselić największego gbura.

Wygrać coś dobrego

W trakcie festiwalu będziecie mogli wygrać m.in. kosz prezentowy od IKEA, voucher na udział w warsztatach z Ogrodnictwem Lawenda, napoje od Johna Lemona i inne wspaniałości.

Poniżej kilka migawek związanych z tym, co będziecie mogli zjeść, zobaczyć, kupić, wesprzeć w niedzielę:

No dobrze, a teraz czas na obiecany konkurs. Podczas Smakuj Trójmiasto będzie z nami mój ulubiony, ratujący wszystkie święta Bezmięsny Mięsny. Panowie tak bardzo cieszą się, że wpadają nad morze, że dla zwycięzcy konkursu przygotowali pakiet wegańskich wspaniałości, czyli:

  • 250 g kiełbasy wiejskiej,
  • 250 g aromatycznej pieczeni,
  • 250 g lekko pikantnego pepperoni
  • oraz 250 g prawdziwego hitu, króla wszystkich uczt, czyli roślinnego boczku.

Nagroda będzie czekała na zwycięzcę w trakcie całego festiwalu na stoisku Bezmięsnego! 🙂 Do tego, dorzucamy podwójne zaproszenie na festiwal. Co wystarczy zrobić, żeby powalczyć o nagrodę?

W komentarzu pod tym wpisem napiszcie kogo i dlaczego poczęstowalibyście bezmięsnymi-mięsnymi wyrobami ze zwycięskiej paczki. Autor najciekawszej naszym zdaniem odpowiedzi, w niedzielę odbierze swoją mega paczkę od chłopaków z BM! Konkurs trwa do soboty (godz. 17.00). Powodzenia i do zobaczenia na festiwalu! 

link do wydarzenia – klik!